مقالات جدید

برای اطلاع از مقالات جدید در حوزه کشاورزی و باغبانی اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

آموزش

در این بخش میتوانید آموزشهای لازم را در زمینه های مختلف کشاورزی ، باغبانی و ... فرا گیرید.

اطلاعات بیشتر

لیست پارک ها و باغ های شهر کرمان

در این بخش به معرفی پارک ها و باغ های شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر


آمادگی سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری از طرح های فضای سبز دانشگاه ها

  


روز گذشته جلسه ای با حضور مدیرعامل سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری و اساتید دانشکده کشاورزی دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد.

رئیس مرکزواحد تحقیقات و امور کشاورزی با بیان اینکه ما آمادگی لازم برای پالایش آب شرب شهر کرمان را داریم ،از شناسنامه دار کردن چاه های آب شهر کرمان خبر داد.

دکتر تقوی اظهار کرد : خاک بولوار جمهوری اسلامی نیاز به آزمایش و اجرای فضای سبز نیاز به کارتحقیقاتی دارد و سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری می تواند از پروژه ها و کارهای تحقیقاتی این دانشگاه برای فضای سبز شهر کرمان استفاده کند.

دکتر خیراندیش استاد کشاورزی دانشکده کشاورزی به آفات درختان اشاره کرد و افزود : برای اینکه فضای سبز شهر کرمان از تنوع خوبی برخوردار باشد بهتر است از کاشت تک گونه گیاهی جلوگیری شود.

وی با اشاره به کم بودن رطوبت آب و هوای شهر کرمان ،افزود : باید در کرمان همانند استان های یزد و زاهدان از گونه های گیاهی سازگار با آب و هوای کرمان استفاده شود.


دکتر فرهمند گفت: جای مرکز تحقیقاتی گونه های گیاهی در سازمان منظر ،سیما و فضای سبز شهری خالی است که باید راه اندازی شود.

مظفر شهریاری کارشناس حوزه خدمات شهری شهرداری کرمان با اشاره  تنوع در کشت گل و گیاه ،گفت: گونه هایی که مد نظر برای کاشت می باشند قبلا کاشته و سازگار با شرایط محیطی شهرکرمان میباشند و فقط باید مدیریت شوند.

مدیر عامل سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهرداری کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه 15 گونه درخت و درختچه سازگار با آب و هوای کرمان در سطح شهر کاشته شده است ،افزود: درخصوص کاشت درختجه ها به جمع بندی رسیدیم نوع مشخص ومقرر شد بحث چیدمان وتنوع رنگ در فصول مختلف ،نظر اساتید مدنظر قرار گیرد و این سازمان آمادگی لازم برای همکاری در خصوص پایان نامه های دانشجویی اعلام و افزود که دو مرکز تحقیقات در سازمان راه اندازی شده است که گونه های مختلفی در ان کشت شده و تحقیقات روی انها درحال انجام میباشد و سازمان نیز همکاری خود را جهت غنی سازی خاک بولوار جمهوری با مرکز تحقیقات کشاورزی افزایش خواهد داد.


مدیرعامل

مهندس یدالله علیزاده

 

ورود کابران

حاضرین در سایت

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top