مقالات جدید

برای اطلاع از مقالات جدید در حوزه کشاورزی و باغبانی اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

آموزش

در این بخش میتوانید آموزشهای لازم را در زمینه های مختلف کشاورزی ، باغبانی و ... فرا گیرید.

اطلاعات بیشتر

لیست پارک ها و باغ های شهر کرمان

در این بخش به معرفی پارک ها و باغ های شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر


 حفاظت از محیط زیست با تعامل و همکاری مسئولان و مردم می تواند به خوبی انجام شود

باید برای حفظ و احیاء منابع طبیعی تلاش و فرهنگ سازی کنیم

  صبح امروز مراسم روز درختکاری «همیاران سبز» طرح "باغبان کوچولو" با حضور  رییس شورای اسلامی شهر و شهردار و جمعی از مدیران ارشد استان و شهرداری کرمان و بیش از هزار کودک مهدهای کودک شهر کرمان در کمربندی غربی (بین الله آباد و پل ایثار) برگزار شد.

 
شهردار کرمان در مراسم روز درختکاری ضمن تشکر از معاون خدمات شهری خود، مدیر عامل سیما، منظر و فضای سبز شهری، شهردار منطقه سه و مدیر کل بهزیستی استان کرمان که در اجرای این برنامه همکاری کردند، گفت: فضای سبز در دو بخش پیرامون شهر و داخل شهر پیش بینی شده است که بخش پیرامون شهرمربوط به منابع طبیعی است وخوشبختانه شاهد اجرای تاق‌زارهایی در اطراف شهر هستیم . سید مهران عالم زاده اضافه کرد: ایجاد و نگهداری فضای سبز داخل شهر مربوط به شهرداری است و هم اکنون ۹۸۰ هکتار فضای سبز در شهر کرمان وجود دارد که از این میزان ۲۸۵هکتار مربوط به جنگل قائم ،۲۱۰هکتار مربوط به حوزه کمربند سبز و مابقی مربوط به فضای سبز داخل شهر است .

وی گفت : ماهیانه قریب 6 میلیون تومان برای نگهداری هر هکتار فضای سبز هزینه می شود ،گفت: باید در خصوص  آموزش کودکان در حفظ و نگهداری فضای سبز فرهنگسازی شود. همچنین  حفاظت از محیط زیست با تعامل و همکاری مسئولان و مردم می تواند به خوبی انجام شود.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در مراسم اجرای طرح باغبان کوچولو  با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی و درختان یک فرهنگ است عنوان کرد: باید برای حفظ و احیاء منابع طبیعی تلاش و فرهنگ سازی کنیم.

صادق زاده افزود:  کودکان به عنوان سرمایه های ارزشمند کشور هستند  که باید  فرهنگ دوستدار طبیعت را از کودکی به آنها  آموزش دهیم .
وی از تلاش های شهردار کرمان به جهت برپایی اینگونه برنامه ها تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از کلیه مدیرانی که در برپایی این مراسم زحمت کشیده بودند ،با اهدای لوح تقدیر شد.

 

مدیرعامل

مهندس یدالله علیزاده

 

ورود کابران

حاضرین در سایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top