مقالات جدید

برای اطلاع از مقالات جدید در حوزه کشاورزی و باغبانی اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

آموزش

در این بخش میتوانید آموزشهای لازم را در زمینه های مختلف کشاورزی ، باغبانی و ... فرا گیرید.

اطلاعات بیشتر

لیست پارک ها و باغ های شهر کرمان

در این بخش به معرفی پارک ها و باغ های شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشترفراخوان رویداد «حافظه چوب»هر که در «حافظه چوب» ببیند باغی...

سازمان سیما، منظر و فضای سبز کرمان در نظر دارد، زمینه مناسب را جهت بروز ایده های خلاقانه، بدیع و متناسب با اقلیم، جغرافیا و فرهنگ کرمان در هنر شهری فراهم آورد. از این روی با توجه به ضرورت حفظ فضای سبز و اهمیت حضور درختان و فضای سبز شهری در سیما و منظر کرمان و زیست پذیری بیشتر شهر، این سازمان می‌کوشد تا با انتشار این فراخوان ایده های هنری و خلاقانه ای را جهت حفظ درختان خشک شده شهر کرمان جمع آوری و اجرا کند.

فضای ذهنی و تم فراخوان:

ایجاد تعاملات اجتماعی، مکث و حضور شهروندان در سطح شهر با رویکرد اهمیت درخت و سبزینگی در زیست شهری، تاکید بر سوگ ناشی از فقدان درختان خشک شده، تم و زیر ساخت فکری این فراخوان می باشد. تسلط، دانش، مهارت و آگاهی هنرمندان شرکت کننده در مواردی همچون شناخت شهر و دغدغه‌های فضای شهری، هماهنگی اثر با محیط جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی، شناخت از زیست و فرهنگ شهروندان، شناخت هنرهای محیطی، شناخت رنگ، شناخت از حجم و مجسمه و استفاده از متریال های مناسب و ... پیش فرضی است که شهرداری کرمان آن را مدنظر دارد.

هنرمندان می توانند آثار خود را با این فضای ذهنی یا به صورت آزاد ارایه دهند. کلیه شیوه‌های بیانی در فرم و محتوا مورد توجه می‌باشد و هنرمندان در ارایه ایده های خود هیچ گونه محدودیتی ندارند.

گاهشمار رویداد:

ارسال طرح ها به دبیرخانه: 20 خرداد ماه 1398

انتخاب آثار: 30 خردادماه 1398

زمان اجرای رویداد: 14 الی 21 تیرماه 1398

نحوه ثبت نام و انتخاب آثار:

    تصاویر درختان و موقعیت مکانی آن‌ها در سایت شهرداری کرمان و صفحه اینستاگرام زیباسازی کرمان بارگذاری شده و قابل دسترس می باشد.
    علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام، ارسال ایده ها و طرح ها، ماکت و یا ارایه فنی ایده به دبیرخانه رویداد، از طریق تب مربوط به رویداد حافظه چوب در وب سایت شهرداری کرمان به آدرس kermancity.ir اقدام نمایند.
    طرح های منتخب کارگروه هنرهای شهری سازمان سیما منظر و فضای سبز، پس از ارزیابی، توافق و عقد قرارداد با هنرمند در موعد مقرر اجرا می شوند.
    به طرح برگزیده رویداد در آیین اختتامیه، جایزه ویژه درویش خان اهدا می‌شود.

راه های ارتباطی هنرمند با دبیرخانه:

آدرس: مجموعه پردیسان قائم- سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، اداره زیباسازی

تلفن: 33152148 – 034، insta:@ Zibasazi.kerman

مدیرعامل

مهندس یدالله علیزاده

 

ورود کابران

حاضرین در سایت

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top