مقالات جدید

برای اطلاع از مقالات جدید در حوزه کشاورزی و باغبانی اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

آموزش

در این بخش میتوانید آموزشهای لازم را در زمینه های مختلف کشاورزی ، باغبانی و ... فرا گیرید.

اطلاعات بیشتر

لیست پارک ها و باغ های شهر کرمان

در این بخش به معرفی پارک ها و باغ های شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان:

 
فاز دوم بهسازی فضای سبز بلوار جمهوری اجرا می شود

 مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از اجرای فاز دوم بهسازی فضای سبز بلوار جمهوری از سه راهی هوانیروز تا چهارراه شفا  خبر داد.

یدالله علیزاده با بیان اینکه فاز اول بهسازی فضای سبز بلوار جمهوری از فرودگاه تا چهارراه هوانیروز انجام شده است، به مبتلا شدن درختان نارون بلوارجمهوری به آفت (سوسک چوب خوار نارون) اشاره کرد.

وی افزود: هر چند مبارزه با این آفت بسیار سخت است اما با اقدامات به موقع  مثل سربرداری درختان و مبارزه با آفات، فعلا درختان نارون حفظ شده اند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان تصریح کرد: در این راستا تعدادی درختچه از انواع گونه های یاس هلندی، سنجد زینتی، انارگل و پر و ... در بلوار جمهوری  کاشت شده است.

علیزاده با اشاره به اینکه بهسازی فضای سبز بلوار جمهوری تا میدان آزادی ادامه دارد؛ خاطرنشان کرد: طی برگزاری چندین جلسه با دانشکده کشاورزی دانشگاه باهنر، در مورد کاشت گونه درختی مناسب در رفوژ وسط بلوار جمهوری با کارشناسان و اعضای هیات علمی بحث و تبادل نظر شده است.

 وی ادامه داد: مقرر شد برگزاری جلسات با دانشکده کشاورزی دانشگاه باهنر ، جهت جایگزین کردن گونه درخت مناسب برای رفیوژ بلوار جمهوری ادامه پیدا کند، تا در مورد کاشت درخت مناسب و سازگار با اقلیم کرمان  تصمیم گیری شود.

 علیزاده  افزود: در این رابطه درختان زبان گنجشک، عناب تلخ و نارون اصلاح شده برای کاشت در رفوژ وسط پیشنهاد شده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان همچنین گفت: هیچ درختی حتی در جریان کارهای عمرانی شهرداری، بدون نظر کارشناسان کمیسون ماده هفت قطع نخواهد شد و تمامی درختانی که در طرح اقدامات عمرانی قرار گرفته اند، در ابتدا در این کمیسون بررسی می شوند و در صورتی که  امکان جابه جایی درخت وجود داشته باشد، درخت حفظ می‌شود.

وی در ادامه در مورد آفات وچگونگی مبارزه با آن گفت: اوج حمله آفات از اواسط فروردین ماه تا اواخر خرداد ماه است و در بیشتر موارد با شدت کمتری تا مرداد ماه نیز ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، به اجرای هرس اصولی، حذف شاخه‌های خشک و افت زده و انواع مبارزه شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی برای مهار آفات اشاره و خاطرنشان کرد: بیشترین مبارزه شیمیایی روی گونه های گیاهی نارون، زبان گنجشک، کاج، چمن و گلهای فصلی انجام شده و با اجرای هرس گیاه پزشکی و حذف شاخه های بیمار و آفت زده جلوی آفات و بیماریها گرفته می شود.

 

مدیرعامل

مهندس یدالله علیزاده

 

ورود کابران

حاضرین در سایت

ما 222 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top